Artykuł sponsorowany

Co koniecznie musisz odwiedzić w Sopocie?

Co koniecznie musisz odwiedzić w Sopocie?

Sopot to jedno z najbardziej popularnych polskich kurortów nadmorskich, które przyciąga turystów nie tylko pięknymi plażami, ale także bogatą ofertą kulturalną i rozrywkową. Znajdujące się tu pokoje blisko morza w Sopocie gwarantują wygodny wypoczynek po dniu pełnym wrażeń. Przedstawiamy cztery atrakcje, które warto odwiedzić podczas pobytu w tym urokliwym mieście.

Sopockie plaże – relaks nad morzem

Jest to zdecydowanie jeden z głównych powodów, dla którego turyści przyjeżdżają do Sopotu – pięknych, piaszczystych plaż. Sopockie plaże są szerokie, czyste i dobrze utrzymane, co sprawia, że są idealne do wypoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób szukających relaksu na łonie natury. W sezonie letnim można skorzystać z licznych atrakcji, takich jak wypożyczalnie sprzętu wodnego czy bary plażowe. Warto zarezerwować pokoje blisko morza w Sopocie, aby cieszyć się bliskością plaży przez cały pobyt. 

Molo w Sopocie – najdłuższe drewniane molo w Europie

Molo w Sopocie to niewątpliwie najbardziej charakterystyczny punkt tego nadmorskiego kurortu. Jego historia sięga 1827 roku, a obecnie jest to najdłuższe drewniane molo w Europie, mierzące aż 511,5 metra. Spacerując po nim, można podziwiać piękne widoki na Zatokę Gdańską oraz okoliczne plaże. W sezonie letnim na końcu molo organizowane są liczne imprezy kulturalne i sportowe, takie jak koncerty czy zawody żeglarskie. Molo jest również doskonałym miejscem do uprawiania joggingu czy nordic walking.

Krzywy Domek – niezwykła architektura i centrum rozrywki

Krzywy Domek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Sopotu. Został on zaprojektowany przez polskich architektów Szotyńscy & Zaleski, którzy zainspirowali się rysunkami niezwykłego artysty, Jana Marcina Szancera. Budynek ten, wykonany w stylu postmodernistycznym, przyciąga swoim nietypowym wyglądem – zdaje się być zdeformowany i wygięty. W środku znajduje się wiele sklepów, restauracji, kawiarni oraz klubów nocnych, co czyni go centrum rozrywki dla turystów.

Park Oliwski – zielone płuca Sopotu

Park Oliwski to jeden z największych i najpiękniejszych parków na terenie Trójmiasta. Zajmuje powierzchnię 11,3 hektara i jest miejscem idealnym na spacery czy piknik wśród zieleni. Park słynie z licznych alejek spacerowych, stawów oraz różnorodnej roślinności. Na terenie parku znajduje się również Pałac Opatów, w którym mieści się obecnie Muzeum Narodowe. Warto również odwiedzić pobliski Kościół Oliwski oraz Katedrę Oliwską, które są ważnymi zabytkami architektury sakralnej.